Menn søkes!

Er du arbeidssøkende mann? Da kan dette være muligheten for deg!

Lillehammer kommune samarbeider med Menn i helse Innlandet, Innlandet fylkeskommune og Nav om Menn i helse. 

Vi søker nå etter arbeidssøkende menn som vil få en unik mulighet til å ta fagbrev som helsefagarbeider. Utdanningen er komprimert og tilrettelagt, og deltakerne får tittelen helserekrutt.

Motivasjon er viktigere enn alder, så du kan være alt fra tidlig i 20-årene til godt over 50. Under utdanningen veksler du mellom ytelser fra Nav og lønn fra kommunen.

Bli med på informasjonsmøte

Ta sjansen og bli med på et uforpliktende informasjonsmøte. På møtet får du informasjon om utdanningen, økonomi og jobbmulighetene.

Tid: 27. januar 2025, kl. 10.00 til 12.00.

Sted: Birkebeinersalen, Lillehammer rådhus
Storgata 51, 2609 Lillehammer 

Påmelding til informasjonsmøtet skjer via NAV sin kursoversikt.

Intervju og prøv deg i jobb

Dersom du etter informasjonsmøtet ønsker å bli med i Menn i helse, blir du invitert til et intervju der målet er å bli bedre kjent med deg. 

Etter intervju tilbyr vi egnede og motiverte deltakere muligheten til å bli helserekrutter, og delta i en 12 ukers utprøvingsperiode.

Sommerjobb og utdanningsløp mot fagbrev

Etter utprøvingsperioden blir helserekruttene tilbudt sommerjobb og videre utdanningsløp frem mot fagbrev som helsefagarbeider.

Er du vår neste mann? Grip muligheten!

Kjenner du noen som fortjener muligheten? Tips han om Menn i helse!

Har du spørsmål?

Ta kontakt med fylkeskoordinator Andrea H. Børke: 

Telefon: 47 76 02 80
eller e-post: andrea@mennihelse.no

Sjekk ut Menn i helse sin hjemmeside og følg Menn i helse sin regionale Facebook-side.