Vi trenger deg som bøssebærer

Søndag 18. oktober går TV-aksjonen 2026 av stabelen. Nå er det tid for å registrere seg som bøssebærer!

Årets TV-aksjon går til NRC Flyktninghjelpen, som er Norges største humanitære organisasjon. De hjelper mennesker på flukt i noen av verdens verste kriser.

Temaet for årets aksjon er “Sammen for mennesker på flukt”. Med din hjelp kan vi gi over 400 000 mennesker på flukt i Syria, Gaza, Afghanistan, Tsjad, Sudan og DR Kongo et trygt hjem og håp for fremtiden. 

Bli bøssebærer i Lillehammer

Vi trenger bøssebærere i hele Lillehammer, som på aksjonsdagen deles inn i ni områder: Vingrom, Saksumdal, Vingar, Sentrum, Fåberg/Jørstadmoen, Rudsbygd, Nordre Ål, Søre Ål og Vårsetergrenda/Roterud.

Du melder deg på som bøssebærer på TV-aksjonens nettside. Der finner du også mye mer informasjon om kampanjen og formålet, og du kan følge med på hvor mye som er samlet inn til enhver tid. 

Flere måter å bidra på

Det er flere som tar i bruk temaet til TV-aksjonen til å lage undervisning og innsamlinger. I Lillehammer arrangerer for eksempel flere skoler aktiviteter for å samle inn penger. 

Nå er tida inne til å bruke fantasien for å finne måter å få inn penger til aksjonen!

Få mer informasjon og inspirasjon på TV-aksjonens nettside.